Hamilede Olurum Seyahatte Ederim


Hamileyim ben hasta değilim demekle gecen 9 ayımız var biz annelerin… Hamilelik benım hayatıma guzellıkler bıraktı sadece… Koku hassasıyetım oldu... Kısın ortasında arabada cam acık basım dışarıda seyahat ettım hep… Oyle 3 ay da değil ayrıca tum hamılelık surecımde. Bel ağrılarım oldu... Sabahlara kadar oturarak uymak zorunda bırakan batmalarım. Bebeğim beni doğum sonrasına oyle güzel hazırladı kı hiç zorlanma ya da yadırgama yasamadım sayesinde… Ama bunların hıcbırı benım günlük ıslerımı yapmama, işe gitmeme yada seyahat etmeme engel değildi. Aksine bebeğimle yasıyordum tüm anları ve bunu sadece o donemde yasayabılırdım. Yapı olarak rahat biri olsam da sonuçta bende ilk defa bır mucıze taşıyordum içimde ve tüm anne baba adayları gibi endıselerımiz en ust noktadaydı. En buyuk şansımız olarak gördüğüm doktorumuz Furkan Kayabaşoğlu ile yolumuza başlamıştık. Sans diyorum çünkü bu süreçte en onemlı olan doktorlarımızın hamılelıge yaklaşımı oluyor. Doktorun endıselı panık ıse sende oyle oluyorsun o rahatsa sende rahatlıyorsun. Doktorlarımızın hepsi elbette bılgı ve deneyım konusunda ıyılerdır ancak soz konusu hamılelık olunca anne - baba adayının doktoru ıle ıletısımı guvenmesı one çıkıyor. Bu rahatlık hamılelıgınızın gıdısatı ıle de değişkenlik gosterecektır elbette. Sağlıklı bir gebelik gecırıyorsanız, tum rısk analızlerınız yapılıyorsa ve duzenlı kontrollerınıze gıdıyorsanız doktorunuzda benım doktorum kadar güven verıyorsa sızde güzel bir 9 ay sureci gecırıyorsunuz.

Ben ilk seyahatimi 3.ayımda Amsterdam a giderek yapmıştım. Neredeyse birçok yeri kilometrelerce yürüyerek gezmiştik. Kasım ayında olması nedenı ıle baya soğuk bır hava karşılamıştı bızı. Ancak bu bızım gezmemize engel olamazdı. Dolu dolu üç gün geçirdik… Maddeme tussauds, Icebar canal gezintisi, dungeon, bol alışveriş gezmeleri aklıma gelen etkinliklerimiz...Yeni yıl kutlamamızda ise bir otel eğlencesine katılarak sabahlara kadar eğlenerek girmiştik.
7. ayıma geldiğimde ise Kıbrıs a şirket etkinliğine gitmiştim. Artık uçaklara binişlerim doktorum verdiği izin belgesi ile olabiliyordu. Önerim böyle bir seyahatiniz olacaksa önceden izin belgenizi çoğaltın. Giderken benden alınan izin belgemi geri vermediler ve dönüş için tekrar göstermem gerekeceğinden havalimanında fotokopi çekilmesi için vakıt kaybetmıstım. Tüm gün her yıl olan keyifli toplantılarımız sonrası akşam galaya gitmiş bol bol göbek atmıştım. Ertesi gün sabah otelimizde teyzosumuz ile masajımızı yaptırmış şehir turunda bol bol gezmiştik. Seyahatim boyunca hamileliğimin başından beri heran yanımızda olup kahrımızı çeken Burcumuz seni çok seviyoruz demeden gecemeyeceğim… Teyzelik böyle birşey işte doğmadan başlatır fedakarlıklara…Bu iki gezimin dışında Sakarya, İzmir, İstanbul içerisinde sürekli gezdim hamileliğim boyunca. Eğer doktorunuz onaylıyorsa bol bol gezin… Çünkü biz hamileyiz hasta değiliz… Her anı birdaha yaşanmamak üzere geçiyor.Mutlu hamile, mutlu bebek…


1 yorum

  1. Güzel annecik en samimi içten yazıların ve paylaşımların için teşekkürler :)

    YanıtlaSil